ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι, οι εγγραφές για την Α΄ Τάξη , για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 01 Μαρτίου 2021 έως 20 Μαρτίου 2021

Οι εγγραφές θα γίνονται κατόπιν τηλεφωνικής  προσυνεννόησης (ραντεβού) με την προϊσταμένη του σχολείου τηλ: 2227091071  και είναι απαραίτητη η χρήση μάσκας από τους γονείς κατά την προσέλευσή τους στο σχολείο, σύμφωνα με τις οδηγίες όπως έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.)

Τη σχολική χρονιά 2021-2022 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως 31-12-2015.

Εγγραφή θα γίνεται μόνο από γονέα μαθητή ή νόμιμο κηδεμόνα

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του Δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή , ή προσκόμιση άλλου στοιχείου από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. Συμπληρωμένο από γιατρό το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή.  Θα το προμηθευτείτε από το Δημοτικό Σχολείο ή μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ (ΑΔΥΜ). Εάν δυσκολευτείτε να κλείσετε ραντεβού με το γιατρό μπορείτε να το φέρετε έως 21 Ιουνίου 2021 .
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (λογαριασμός ΔΕΗ-ΟΤΕ , μισθωτήριο οικίας)
  4.  Υπεύθυνη Δήλωση προς το Διευθυντή του σχολείου με τα στοιχεία του μαθητή ( Θα την πάρετε από το σχολείο ).
  5. Εγγραφή στο ολοήμερο πρόγραμμα: Συμπλήρωση αίτησης .Θα την πάρετε από το σχολείο ή μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ (ΟΛΟΗΜΕΡΟ-ΑΙΤΗΣΗ 2021-22).  (  Δεν χρειάζονται βεβαιώσεις εργασίας/ανεργίας. Οι αιτήσεις  για το ΟΛΟΗΜΕΡΟ χωρίς τις βεβαιώσεις  θα γίνονται δεκτές.)
  6. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου. Θα την παραλάβετε από το νηπιαγωγείο.