Η ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ

Συγγραφέας: ΣΑΧΙΝΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ | Κατηγορία ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ | , στις 28-12-2018

Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας.Τη γιορτή ανέλαβαν η Α΄και η Β΄τάξη με την καθοδήγηση των δασκάλων τους και τη βοήθεια της δασκάλας της Θεατρικής Αγωγής. Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και πρόσφεραν χαρά στον πολύ κόσμο που παρακολούθησε την παράσταση.Το έργο που παρουσίασαν ήταν <<Η χριστουγεννιάτικη μάχη του ζαχαροπλαστείου>> μία διασκευή του βιβλίου του Κυριάκου Χαρίτου <<Φον Κουραμπιές εναντίον Κόμη Μελομακαρόνη>> : Χριστούγεννα και τα διασημότερα γλυκά οι κουραμπιέδες και τα μελομακάρονα βρίσκονται σε πόλεμο, τον πόλεμο της βιτρίνας. Ποιο θα έχει την καλύτερη θέση στην πιατέλα!!! Μετά από πολλές περιπέτειες καταλαβαίνουν πως δε διαφέρουν μεταξύ τους και αποφασίζουν πως από εδώ και πέρα θα είναι αγαπημένα και θα μοιράζονται την ίδια πιατέλα με μπόλικη ζάχαρη άχνη και μελωμένο σιρόπι!!!

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!