ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2020 – 2021

Οι εγγραφές για την Α΄τάξη του Δημοτικού για το σχολικό έτος 2020 – 2021 θα πραγματοποιηθούν από τις 15 Μαϊου έως και 29 Μαΐου 2020.

Στην Α΄ τάξη θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2014  έως 31-12-2014.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

α) Αίτηση προς το Δημοτικό Σχολείο (θα δοθεί στο σχολείο).

β) Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, το οποίο αναζητείται από το σχολείο.

γ) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (ΑΔΥΜ).

δ) Αποδεικτικό στοιχείο για τη διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας (Λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ).

ε) Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού.

στ) Βεβαίωση Φοίτησης από το Νηπιαγωγείο.

ζ) Αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο Σχολείο ή Πρωινή Ζώνη (κατόπιν δικαιολογητικών, όσων το επιθυμούν).

Οι εγγραφές θα γίνονται μόνον κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού (λόγω μέτρων πρόληψης κατά του Covid 19) από τις 10 π.μ. έως και 12 μ.μ. το πρωί. Τηλ. 2310-787581.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

Αικατερίνη Χατζοπούλου