” Άλλος για το έλκηθρο!”

Συγγραφέας: ΔΕΡΕΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 12-01-2020

Παραμονή Πρωτοχρονιάς κι ο Αϊ- Βασίλης φέτος αντιμετώπισε ένα μεγάλο πρόβλημα!

Λίγο πριν το μεγάλο ταξίδι ,οι τάρανδοί του συναχώθηκαν, αρρώστησαν και δε θα μπορούσαν να τραβήξουν το έλκηθρό του.Πώς θα έφταναν τα δώρα στα παιδιά όλου του κόσμου;

Τα ξωτικά του όμως είχαν μια ιδέα! Προκήρυξαν διαγωνισμό ζώων για να τραβήξουν το έλκηθρο.Πρόθυμα τα παιδιά των Α1,Α2 και Β τάξεων του σχολείου μας, μεταμορφωμένα σε ελέφαντες, πολικές αρκούδες, λαγούς,πιγκουίνους έτρεξαν να βοηθήσουν.

Τη λύση όμως έδωσε η κυρία Αϊ-Βασίλη με τις μαγείρισσες και τους μάγειρες.Με ένα φλιτζάνι κακάο και μπόλικη φροντίδα κατόρθωσαν να γιατρέψουν τους ταράνδους κι έτσι και φέτος κανένα παιδάκι δεν έμεινε χωρίς δώρο!

Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μας πρωταγωνιστές για την υπέροχη μουσικοχορευτική παράσταση που μας παρουσίασαν το πρωί της 23ης Δεκεμβρίου στο θεατράκι του σχολείου μας!

Ευχόμαστε σε όλες και όλους ,το 2020 να είναι χαρούμενο και πολύ δημιουργικό!