ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Αρχική / ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΊΟΥ / ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019 οι μαθητές της Δ΄τάξης του σχολείου μας πραγματοποίησαν γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Τη γιορτή επιμελήθηκε ο δάσκαλος της τάξης κ. Δημήτρης Λιάρος.

Τα παιδιά μέσα από ένα υπέροχο θεατρικό δρώμενο <<Καφενείο η Ελλάς>> μετέφεραν μαθητές, δασκάλους και γονείς στην ταραχώδη περίοδο της Δικτατορίας και συγκεκριμένα στις μέρες της εξέγερσης του Πολυτεχνείου.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας!!!