«Embracing art» eTwinning

Συγγραφέας: ΣΑΧΙΝΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ | Κατηγορία eTwinning ΕΡΓΑ | , στις 16-10-2018

“Την Πέμπτη 11/10 – Σάββατο  13/10, πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Προέδρου της Δημοκρατίας το Συνέδριο «Οι Τέχνες στο ελληνικό σχολείο: το παρόν και το μέλλον» στη Φιλοσοφική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Το Δημ. Σχ. Πενταλόφου και συγκεκριμένα το φετινό Ε1 τμήμα του Σχολείου μας, εκπροσωπήθηκε από τη μαθήτριά μας Μαρία Δεμερτζή  και τον μαθητή  μας Χρήστο Σαρμουρλή, που μαζί με την περσινή τους δασκάλα Μαρία Πανουσιάδου παρουσίασαν σε Εργαστήριο Καλής Πρακτικής  το eTwinning Έργο “Embracing art”, το οποίο υλοποίησαν κατά τη σχολική χρονιά 2017-2018.

Η παρουσίαση και η ενδιαφέρουσα συζήτηση με το ακροατήριο που την ακολούθησε, διήρκεσαν 45λεπτά . Οι μαθητές μας απάντησαν σε ερωτήσεις και εκπροσώπησαν επάξια τους/τις συμμαθητές/τριες τους αλλά και το σχολείο μας.

Συγχαρητήρια στον μαθητή και τη μαθήτριά μας αλλά και σε όλα τα παιδιά του φετινού Ε1 για τις εξαιρετικές εργασίες τους! Καλή πρόοδο !”