“Embracing art”- Εκπαιδευτική Επίσκεψη – 4ο Νηπιαγωγείο Διδυμότειχου – Παρανέστι

Συγγραφέας: Μαρία Πανουσιάδου | Κατηγορία eTwinning ΕΡΓΑ, Δ1 ΤΜΗΜΑ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ, ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ | , στις 07-05-2018

Ένα padlet -ημερολόγιο με βίντεο και φωτογραφίες των δράσεων που πραγματοποιήθηκαν κατά την εκπαιδευτική επίσκεψη του Δ1 του σχολείου μας στο Διδυμότειχο και το 4ο Νηπιαγωγείο. Η εκδρομή μας έκλεισε με την επίσκεψη στο Παρανέστι, με ξενάγηση στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας και συμμετοχή σε δραστηριότητες στη φύση, στις όχθες του ποταμού Νέστου. Τους μαθητές συνόδευσαν οι μητέρες τους, η Διευθύντρια του σχολείου μας Αικατερίνη Χατζοπούλου και η δασκάλα της τάξης. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στις 26-29 Απριλίου, στα πλαίσια υλοποίησης του eTwinning Προγράμματος “Embracing art” και ανακοινώθηκε στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Κάντε κλικ στην εικόνα για να δείτε την παρουσίαση.

Παρανέστι-Μουσείο Φυσικής Ιστορίας & δραστηριότητες στη φύση

Ανακοίνωση Δράσης στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Ανακοίνωση στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Κάντε κλικ στην εικόνα για να διαβάσετε το άρθρο.