1ο ΒΡΑΒΕΙΟ στο Δημοτικό Σχολείο ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ Ν. Θεσσαλονίκης στο Διαγωνισμό της CEO-FIPF, για το 2018, υπό την αιγίδα του ΥΠΠΕΘ

Συγγραφέας: Μαρία Πανουσιάδου | Κατηγορία ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Βραβεία | , στις 03-05-2018

Το Δημοτικό Σχολείο Πενταλόφου απέσπασε το 1ο βραβείο στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό με τίτλο: «Η κοινή μας κληρονομιά» που πραγματοποιήθηκε, υπό την αιγίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ. , για τον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό της Ομοσπονδίας Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας CEO-FIPF και διοργανώθηκε από το Σύλλογο Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας A.P.L.F.

Πρέπει να σημειωθεί εδώ, ότι το 2018 έχει οριστεί ως ευρωπαϊκό έτος πολιτιστικής κληρονομιάς.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 2018 ΣΕ ΕΘΝΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ:

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ-ΔΗΜΟΤΙΚΑ:  Δ.Σ. Πενταλόφου Ν. Θεσσαλονίκης

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΑ:    1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ-ΛΥΚΕΙΑ:          1ο Λύκειο Κατερίνης

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

στην κ. Ομουρίδου Όλγα,  καθηγήτρια Γαλλικών  και

στους μαθητές μας του τμήματος γαλλικών της ΣΤ΄ τάξης  που συμμετείχαν στον παραπάνω διαγωνισμό με την παραγωγή βίντεο με τίτλο:  «Οι κοινές μας ρίζες»:

1. Μπαλούτη Ελένη 2. Μαλακούδη Ανδριάνα

3. Σαπάνης Γεώργιος του Ηλία 4. Σαπάνης Γεώργιος του Χρήστου

Είμαστε περήφανοι για αυτούς και ευελπιστούμε στο μέλλον και σε νέες διακρίσεις!