Το Στ1 συνεισφέρει στο Planet Diversity! (Ενδοσχολική δραστηριότητα)

Συγγραφέας: Μαρία Πανουσιάδου | Κατηγορία eTwinning ΕΡΓΑ, Δ1 ΤΜΗΜΑ, ΣΤ1 ΤΜΗΜΑ | , στις 30-03-2016

Στις 2 Φεβρουαρίου, το Στ1 του σχολείου μάς υποδέχθηκε και παρακολούθησε με ενδιαφέρον την παρουσίαση του eTwinning Έργου μας “Planet Diversity”.  Δεχθήκαμε σημαντική ανατροφοδότηση από τους μαθητές και την κυρία Ειρήνη.  Στη συνέχεια τους προτείναμε να εμπνευστούν, να δημιουργήσουν και να προσφέρουν κάποιο έργο τους στο Planet Diversity.

Στις 29 Μαρτίου, μας έκαναν τη μεγάλη έκπληξη!  Συνδύασαν το Σχέδιο Εργασίας τους “Μεγάλοι Ζωγράφοι” με το eTwinning Έργο στο οποίο συμμετέχουμε.  Έτσι, τα δύο προγράμματα συναντήθηκαν και το αποτέλεσμα”Ο μικρός Πρίγκιπας συναντά τον Βαν Γκόγκ” είναι πραγματικά υπέροχο!

Ευχαριστούμε τους μαθητές του Στ1 και την κυρία Ειρήνη Μαραγκού για την προσφορά τους.

Ευχαριστούμε την κυρία Δέσποινα Βασματζίδου για τη μετάφραση του κειμένου στα αγγλικά.