Δράση των μαθητών/ τριών του Δ2

Αρχική / Δ2 ΤΜΗΜΑ / Δράση των μαθητών/ τριών του Δ2

Στα πλαίσια του προγράμματος ‘’Από το αμπέλι… στο τραπέζι μας’’, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δ2 μεταμορφώθηκαν σε μικρούς κηπουρούς με μεγάλη επιτυχία.

Πήραν τα κατάλληλα εργαλεία κι έπιασαν ‘’δουλειά’’. Διάλεξαν ένα από τα παρτέρια του σχολείου και αφού  καθάρισαν  τα χόρτα, φύτεψαν αμπέλι, το οποίο μας έφερε η μαθήτρια Μαρία Ταπανίδου.

Τα παιδιά πέρασαν δύο δημιουργικές ώρες κοντά στη φύση και το χάρηκαν πολύ!!!

δ2

Μια σκέψη στο “Δράση των μαθητών/ τριών του Δ2

1. Μια υπέροχη και δημιουργική δραστηριότητα, κοντά στη φύση! Έγινε η αυλή μας πιο πλούσια! Μπράβο παιδιά!