ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 9η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

9η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2022

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς ,

Το Δημοτικό Σχολείο Πέλλας  ,τη  Δευτέρα  3 Οκτωβρίου 2022, στα πλαίσια της 9ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού με θέμα ¨ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ  μια ΖΩΗ ¨  θα  υλοποιήσει  δράσεις με κεντρικό στόχο την  ενεργοποίηση των μαθητών σε οργανωμένες αθλητικές δραστηριότητες  που θα λάβουν χώρα στον αύλειο χώρο του σχολείου μας ,όλη τη διάρκεια του πρωινού σχολικού ωραρίου , με σκοπό να αναδειχθεί η θεμελιώδης σημασία της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού για την υγεία .

Θα προηγηθεί ενημέρωση  της μαθητικής κοινότητας στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων για τα ευεργετικά οφέλη της άθλησης σε συνδυασμό με την παρουσίαση της  5ης καλύτερης αθλήτριας παγκοσμίως στο στίβο (200 μέτρα) ,Εμμανουηλίδου Πολυνίκης, μαθήτριας του  Δ.Σ. Πέλλας  στο παρελθόν .

Συμβάλλετε  κι εσείς , ώστε να γίνει μέρος της καθημερινής πρακτικής των παιδιών σας , η  αγάπη  για την καθημερινή άθληση παράλληλα με τις σωστές διατροφικές συνήθειες    για όλη τους τη ζωή.

Οι μαθητές να φορούν αθλητικά παπούτσια  και ρούχα και να έχουν μαζί τους δεύτερο μπλουζάκι ,νερό και καπέλο.

Το  ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Η   Διευθύντρια του Δ.Σ. Πέλλας                        Οι εκπαιδευτικοί

Αναστασία Χανού

από κάτω από: Ενημέρωση Δ/νσης| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 9η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Σεπτέμβριος 2022