ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2021

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

ΤΟΥ ΜΗΝΑ  ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες , ξεκίνησε ο τελευταίος μήνας του έτους και  μήνας της μεγάλης γιορτής της Χριστιανοσύνης .Το σχολείο μας θέλοντας να ζήσει τη χαρά της μεγάλης γιορτής  σε όλα τα επίπεδα ,και τηρώντας τα μέτρα προστασίας  για τη διασπορά του covid-19 ,προγραμματίζει   και  σας καλεί    να  βοηθήσετε στην υλοποίηση των δράσεων  μας, έστω και από απόσταση  :

1. Κάνουμε  μια δράση  καλύπτοντας  την ανάγκη μας για κοινωνική προσφορά .Σε ένδειξη αγάπης για τον συνάνθρωπο μας , με σκοπό την ενίσχυση του   Κοινωνικού Παντοπωλείου της  Μητρόπολης  μας και του  Γεύματος Αγάπης  του Αγίου Γεωργίου Γιαννιτσών. Μπορούμε να προσφέρουμε  τα παρακάτω είδη που έχει ανάγκη το Γεύμα Αγάπης :

( λάδι ,αλεύρι,μαργαρίνη,βούτυρο, ζυμαρικά, όσπρια, ρύζι (καρολίνα και κίτρινο), πουρέ, ντοματοχυμό, γάλα εβαπορέ, ζάχαρη ,τυρί ,αλοιφές, ξύδι, λεμόνια, αλάτι, ρίγανη ,μπαχαρικά , καθαριστικά , σαμπουάν, μπισκότα, γκοφρέτες  κ.ά

Και ό,τι άλλο  που θα  προσφερθεί στο Κοινωνικό Παντοπωλείο. Τα είδη θα συγκεντρωθούν στο σχολείο  μας μέχρι  και την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021.

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας μεταφέροντας τα συγκεντρωμένα είδη στους παραπάνω χώρους την επόμενη μέρα Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2021 και  θα επισκεφθούν και την  Παραμυθούπολη  .

1. Δίνουμε τη γιορτινή διάθεσή μας και έξω από το σχολείο

Στολίζουμε   το δέντρο του Μουσείου μας με τα χειροποίητα αρχαϊκά παιχνίδια ,  την  Παρασκευή 17  Δεκεμβρίου  2021, στις  10.30 μ. μ. από τους μαθητές  της  Ε΄και ΣΤ΄ τάξης .

1. Για να ζήσουν τα παιδιά μας τη μαγεία  των Χριστουγέννων ,διοργανώνει κάθε τάξη ξεχωριστά   τη χριστουγεννιάτικη γιορτή  της    την  Πέμπτη  23   Δεκεμβρίου  2021

Μετά το πέρας της γιορτής θα συνεχιστεί  κανονικά το πρόγραμμα του σχολείου .

Οι  μαθητές θα προσέλθουν κανονικά  το πρωί με τις τσάντες τους και θα αποχωρήσουν στις  13.15 μ. μ. Το  Ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά.

Τα σχολεία θα κλείσουν την Πέμπτη  23 Δεκεμβρίου 2021 και θα ανοίξουν, μετά τις χριστουγεννιάτικες διακοπές ,τη Δευτέρα 10  Ιανουαρίου 2022.

Ας κάνουμε  φάτνη την καρδιά μας , να γεννηθεί μέσα της ο μικρός Χριστός.

Ευφρόσυνα  Χριστούγεννα με υγεία  και οικογενειακή ευτυχία.

Καλά Χριστούγεννα &  Καλή Χρονιά !

Η  διευθύντρια        οι  εκπαιδευτικοί του Δ.Σ.  Πέλλας

από κάτω από: Ενημέρωση Δ/νσης| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Δεκέμβριος 2021