Μήνυμα Συμπαράστασης στο Δημοτικό Σχολείο Δαμασίου

Εμείς, οι 120 μαθητές του 7/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Πέλλας ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, σας προσφέρουμε αυτήν την ελάχιστη γραφική ύλη και τη μέγιστη συναισθηματική μας συμπαράσταση. Συγκλονισμένοι από τις εικόνες της καταστροφής του Δημοτικού Σχολείου Δαμασίου, νιώθουμε την ανάγκη να συμμεριστούμε την τραυματισμένη σας ψυχή. Απώλειες, ευτυχώς, μόνο υλικές.

Σας θαυμάσαμε για το θάρρος και την ψύχραιμη αντιμετώπισή σας μπροστά στην τρομακτική απειλή του Εγκέλαδου. Γίνατε το παράδειγμα ψυχραιμίας σε όλους μας. Βγήκατε νικητές της ζωής! Το δώρο της ζωής το ξανακερδίσατε! Είμαστε σίγουροι πως με ενισχυμένη την ψυχική ανθεκτικότητά σας θα αντιμετωπίσετε τη νέα δύσκολη πραγματικότητα, αλλά όχι αξεπέραστη.

Σας ευχόμαστε και προσευχόμαστε να είστε γεροί πάντα και δυνατοί να επανέλθετε γρήγορα στην κανονικότητα της ζωής σας.

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές  του Δ. Σ. Πέλλας