ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Φεβ 201813

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΛΛΑΣ                           ΤΡΙΤΗ  13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

Αγαπητοί  γονείς  του τμήματος  Γ1,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε  πως με τους μαθητές του  τμήματος  Γ1 ετοιμάζουμε ένα θεατρικό δρώμενο  για την  ενδοσχολική  βία   με τίτλο «Η  κυρα-Βελανιδιά»  από το βιβλίο παραμυθιών   « Δεντρολαλιές»     του πρώην  Σχολικού μας  Συμβούλου  , κ.Βασίλη Γκουτζαμάνη.

Στις  3 Μαρτίου 2018 ,ημέρα Σάββατο και ώρα 7  το απόγευμα ,στην αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου στο Δήμο Πέλλας, στα Γιαννιτσά ,θα γίνει η παρουσίαση του παραπάνω βιβλίου από τη Παιδαγωγική Εταιρεία Πέλλας και άλλους φορείς. Το δικό μας θεατρικό δρώμενο μαζί με την αφήγηση της ιστορίας, θα αποτελέσει μέρος της παρουσίασης του βιβλίου .

Η εμπειρία αυτή για τους μαθητές μας είναι και πρωτόγνωρη και υψηλής παιδαγωγικής αξίας.

Τα παιδιά θα πρέπει να συνοδευτούν από τους γονείς τους και να βρίσκονται γύρω στις  6 το απόγευμα, στον παραπάνω χώρο ,για να κάνουμε μια τελευταία πρόβα.

Η στήριξή σας είναι αναγκαία για την υλοποίηση της  προσπάθειά  μας .

Συμφωνώ   με την όλη δράση,   ο γονέας  ………………………………………………………………………

τ… μαθητ…. …………………………………………………………………………………………………………………….

Στη διάθεσή σας για ό,τι  χρειαστείτε.

Οι  εκπαιδευτικοί                                                               Η Διευθύντρια

Δημητρούλα Τσαλκιτζή                                                Αναστασία  Χανού

Όλγα Μπέτση –Θεατρικής Αγωγής

ΥΓ:   Αυτό το δρώμενο θα παρουσιαστεί  και στο σχολείο μας   την  Πέμπτη στις 8 Μαρτίου  2018 μαζί με άλλες δράσεις  στα πλαίσια της  εκδήλωσης  για την ενδοσχολική  βία .

από κάτω από: Ενημέρωση Δ/νσης, Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Φεβρουάριος 2018