Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Καλώς ορίσατε στο blog του Δημοτικού Σχολείου Πεδινού. Στο Σχολείο μας παρέχουμε υψηλής ποιότητας διδασκαλία και μάθηση που εμπνέει κάθε παιδί να στοχεύει ψηλά. Προσπαθούμε να κάνουμε κάθε μέρα μια πολύτιμη μαθησιακή εμπειρία για κάθε έναν από τους μαθητές μας. Μέσα από εκπαιδευτικές διαδικασίες βοηθούμε κάθε παιδί να ενισχύσει την αυτοπεποίθησή του και να γίνει ένας ικανός και ανεξάρτητος μαθητής. Η συναισθηματική υγεία  είναι βασική για την επιτυχία μας και η δημιουργία ενός ήθους που διασφαλίζει ότι όλα τα παιδιά αντιμετωπίζονται με σεβασμό και αξιοπρέπεια απαραίτητη προϋπόθεση για εμάς . Γνωρίζουμε ότι κάθε παιδί μπορεί να μάθει να πιστεύει στον εαυτό του και στους άλλους και οι υγιείς σχέσεις που διαμορφώνονται μέσω της προσέγγισής μας επιτρέπουν ακόμη και στα πιο ευάλωτα  παιδιά να ανθίσουν. Θέλουμε κάθε παιδί να αισθάνεται ότι η μάθηση είναι μια ευχάριστη και διασκεδαστική διαδικασία που είναι εύκολα προσβάσιμη σε αυτά.