Εκδρομή στο Air Park (Πάρκο εναέριων δραστηριοτήτων).

Η σχολική εκδρομή είναι ένας εναλλακτικός τρόπος  εκπαίδευσης. Δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές να επισκεφτούν μέρη που κάτω από άλλες συνθήκες δεν θα επισκέφτονταν. Να δουν και να μάθουν πράγματα που δεν υπάρχουν στα βιβλία. Με βάση τη παραπάνω λογική μια σχολική εκδρομή πρέπει να έχει ένα εκπαιδευτικό στόχο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα αφήσουμε μουσείο για μουσείο χωρίς να το επισκεφτούμε, αλλά πρέπει οι μαθητές μας να δούνε και κάτι νέο. Συνήθως φροντίζουμε να έχουμε το τερπνόν μετά του οφελίμου. Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να πάμε στο Air Park που βρίσκεται στο Ελευθεροχώρι Γιαννιτσών σε ένα πανέμορφο και καταπράσινο περιβάλλον όπου οι μαθητές μας χάρηκαν και ευχαριστήθηκαν από τα πολυάριθμα παιχνίδια εναέριων δραστηριοτήτων και όχι μόνο…..

Για να δείτε φωτογραφίες και βίντεο κάντε κλικ ΕΔΩ