Πρόσκληση στη γιορτή λήξης του σχολείου μας

Συγγραφέας: Δημοτικό Σχολείο Παλιού Μυλοτόπου | Κατηγορία αγωγή υγείας, Ανακοινώσεις, εκδηλώσεις του σχολείου μας | , στις 11-06-2013

moro-froutenio

Πρόσκληση

Σας προσκαλούμε στη γιορτή λήξης του δημοτικού σχολείου Παλιού Μυλοτόπου που θα γίνει τη Πέμπτη 13-6-2013 και ώρα 11:00μ.μ. στην αυλή του σχολείου μας. Το πρώτο μέρος της γιορτής είναι αφιερωμένο στα φρούτα και τα λαχανικά που μας δίνουν υγεία (στα πλαίσια του προγράμματος προώθησης κατανάλωσης φρούτων και του ΕΥ ΖΗΝ). Θα παιχτεί θεατρικό με τίτλο “φρούτα εν δράσει”, θα δοθούν βραβεία κατανάλωσης φρούτων και θα δοθούν οι αναφορές διατροφικών συνηθειών του ΕΥ ΖΗΝ στους γονείς. Το δεύτερο μέρος είναι μουσικοχορευτικό με τραγούδια, χορούς και χιούμορ από το θεατρικό της έκτης που μιλά για τη φιλία με ένα ιδιαίτερο τρόπο. Το τρίτο μέρος έχει αποχαιρετισμό της έκτης,απονομή απολυτηρίων, χορό και παιχνίδια. Θέλουμε να είστε όλοι εκεί γιατί εμείς η έκτη θα σας χαιρετήσουμε (ελπίζουμε) με τον καλύτερο τρόπο.

ArticleImage_13682-jpg.xpng   summer 2010