Διαγωνισμός αφίσας και κειμένου στο σχολείο μας στα πλαίσια του σχεδίου προώθησης κατανάλωσης φρούτων στα δημοτικά σχολεία

Συγγραφέας: Δημοτικό Σχολείο Παλιού Μυλοτόπου | Κατηγορία αγωγή υγείας, Ανακοινώσεις, εικαστικά, εκδηλώσεις του σχολείου μας, Μελέτη περιβάλλοντος | , στις 30-05-2013

300812195247_7011

Διαγωνισμός έγινε στο σχολείο μας για την καλύτερη αφίσα που θα προωθούσε την διατροφική συνήθεια των φρούτων για τις τάξεις α’,β’γ’,δ’ τάξεις και κειμένου με το ίδιο θέμα για τις τάξεις ε’ και στ’. ´Ολες οι αφίσες και τα κείμενα πραγματικά μας εντυπωσίασαν και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Τελικά μετά από πολλή σκέψη, γιατί η επιλογή ήταν δύσκολη, επιλέχτηκαν η αφίσα της Αναστασίας από την α’ τάξη (πολύ χαρήκαμε που ένα πρωτάκι διακρίθηκε) και το κείμενο της Ειρήνης από την ε’ τάξη. Μπράβο σε όλους…..