Έναρξη λειτουργίας ολοήμερου τμήματος

• Από τη Δευτέρα  23/09/2019 θα λειτουργήσει το Ολοήμερο τμήμα  ως τις 15.00΄.  Στο διάστημα και μέχρι να λειτουργήσει ως τις 16.00 όλοι οι μαθητές θα αποχωρούν στις 15.00  Επίσης ξεκινάει και η λειτουργία της πρωινής ζώνης από τις 7.00΄ ως τις 8.00΄ για όσους μαθητές το είχαν δηλώσει στην αίτησή τους για το Ολοήμερο τμήμα. Η πρωινή ζώνη θα λειτουργήσει στο κεντρικό κτίριο του Σχολείου στο ισόγειο (είσοδος από Μικράς Ασίας) και θα πρέπει οι μαθητές να προσέρχονται ως τις 7.30΄. Αν κάποιος μαθητής επιθυμεί να διακόψει το Ολοήμερο θα πρέπει ο γονέας να υπογράψει την υπεύθυνη δήλωση διακοπής.
  • Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους κατάλληλο για φούρνο μικροκυμάτων μπολάκι, το οποίο θα πρέπει να γράφει το όνομά τους. Επίσης τα παιδιά πρέπει να ξέρουν τι φαγητό έχουν καθημερινά και να το τοποθετούν στο ψυγείο του ολοημέρου, αν χρειάζεται ψύξη.