Πλησιάζοντας στο τέλος της σχολικής χρονιάς – Ενημέρωση

Αγαπητοί γονείς, πλησιάζοντας στο τέλος της σχολικής χρονιάς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

• στο σχολείο μας υπάρχουν πολλά μπουφάν, ζακέτες και φούτερ από τον χειμώνα. Σε περίπτωση που έχετε χάσει κάποιο, θα ήταν καλό, να έρθετε να το αναζητήσετε πριν κλείσουν τα σχολεία, γιατί στο τέλος της σχολικής χρονιάς θα τα παραδώσουμε σε σωματεία ή συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη.
  • Να σας θυμίσουμε επίσης πως το σχολείο μας συλλέγει βιβλία για τη δανειστική του βιβλιοθήκη, επιτραπέζια παιχνίδια και  στολές για θεατρικές παραστάσεις. Σε περίπτωση που έχετε κάτι από τα παραπάνω και δεν το χρειάζεστε θα ήταν για μας χαρά να μας το δωρίσετε.
  • Επίσης οτιδήποτε έχετε για ανακύκλωση από αυτά που γνωρίζετε πως ανακυκλώνονται στο σχολείο μας (τηγανέλαια, μπαταρίες, λάμπες, μελάνια, καπάκια) να μας τα φέρετε ως τις 14/06/2019 για να μπορέσουμε πριν κλείσουμε να τα παραδώσουμε.
  • Τέλος η γιορτή λήξης του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13/06/2019. Για λεπτομέρειες θα πάρετε νέο ενημερωτικό την επόμενη εβδομάδα.