Επικαιροποιημένη ενημέρωση για την εβδομάδα 10/1-14/1

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ενόψει του ανοίγματος των σχολείων τη Δευτέρα 10/1, για την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας θα πρέπει να πραγματοποιηθούν 3 self-test στους μαθητές και συγκεκριμένα τις ημέρες Κυριακή 9/1, Δευτέρα 10/1 και Πέμπτη 13/1, προκειμένου να επιτραπεί η προσέλευση στη σχολική μονάδα κατά τις ημέρες Δευτέρα 10/1, Τετάρτη 12/1 και Παρασκευή 14/1 αντίστοιχα.

Η διενέργεια του self-test είναι υποχρεωτική για όλους τους μαθητές, εμβολιασμένους και μη, ενώ το αποτέλεσμα δηλώνεται στην πλατφόρμα edupass.gov.gr όπως και πριν.

Παρακαλούμε όπως η διενέργεια και η δήλωση των self-tests να γίνονται κατά τα ανωτέρω, προκειμένου να διασφαλιστεί η ασφάλεια όλων μας και η εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας.

Επίσης, από Τετάρτη 5/1 εως και Σάββατο 8/1, οι μαθητές μπορούν να προμηθεύονται από τα φαρμακεία 5 δωρεάν self-test, συμπεριλαμβανομένης της ημέρας των Θεοφανίων, την Πέμπτη 6/1, από τα εφημερεύοντα φαρμακεία.

ΜΠΡΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΕ06