Συλλογή ειδών για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου μας

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε οτι από την Παρακευή 3/12/2021 εώς και την Δευτέρα 20/12/2021, το σχολείο μας συμμετέχει στην προσπάθεια του Δήμου Ωρωπού για την αντιμετώπιση της φτώχειας και την στήριξη των κοινωνικά αδύναμων ομάδων.

Στα πλαίσια λοιπόν του προγράμματος: ” Δομή παροχής βασικών αγαθών: Κοινωνικό Παντοπωλείο, παροχή συσσιτίου, κοινωνικό φαρμακείο Δήμου Ωρωπού”, σας ζητούμε, εαν επιθυμείτε, να φέρετε κατά τις ανωτέρω ημερομηνίες στον χώρο του Σχολείου:

• τρόφιμα μακράς διαρκείας-ξηράς αποθήκευσης (γάλα εβαπορέ, ρύζι, ζάχαρη, αλεύρι, όσπρια, ζυμαρικά, τοματοπελτέ, ελαιόλαδο, δημητριακά, μπισκότα κ.α. ) καθώς επίσης και
  • είδη ατομικής υγιεινής (σαμπουάν, σαπούνια, οδοντόκρεμες, αφρόλουτρα, καθαριστικά κ.α. ),

προκειμένου να βοηθήσουμε όλοι σε αυτήν τη προσπάθεια!

Ωρωπού

Ο διευθυντής