Συγκέντρωση ειδών διατροφής και χρηστικών ειδών για το “Χαμόγελο του παιδιού”

Χαμόγελο του Παιδιού λογότυπο

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, το σχολείο μας θα ανταποκριθεί με ιδιαίτερη κοινωνική ευαισθησία στην έκκληση του Εθελοντικού Οργανισμού “Το Χαμόγελο του Παιδιού”, συγκεντρώνοντας τρόφιμα και χρηστικά είδη για τις ανάγκες των παιδιών και των οικογενειών τους, που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού και Οικογένειας.

Σας παραθέτουμε ενδεικτική λίστα προϊόντων :

-Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, χυμοί, κρέμες αραβοσίτου, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο1&Νο2, αλεύρι, ζάχαρη, συσκευασμένους κουραμπιέδες και μελομακάρονα.

-Είδη βρεφικής και προσωπικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες

-Είδη υγιεινής: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, μαλακτικό ρούχων, χλωρίνη.

-Είδη οικιακής χρήσης: χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας, χαρτί υγείας, λαδόκολλα, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων, γάντια μίας χρήσης.

Η συγκέντρωση των τροφίμων και των ειδών πρώτης ανάγκης θα πραγματοποιηθεί έως και την Τετάρτη 01-12-2021 στον χώρο του Σχολείου μας.

Ο διευθυντής

Μπράτης Ιωάννης