Δικαιολόγηση απουσιών των μαθητών που συνοικούν με άτομα ευπαθών ομάδων και ένταξη σε εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Σύμφωνα με χθεσινή εγκύκλιο, δίνεται η δυνατότητα να δικαιολογηθούν οι απουσίες παιδιών, τα οποία συνοικούν με άτομα ευπαθών ομάδων όπως αυτά ορίζονται στην ΚΥΑ 14109/ΓΔ4/05-02-2021(Β’455), καθώς και να ενταχθούν τα παιδιά αυτά σε εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Η προθεσμία είναι μέχρι την Παρασκευή 12/2/2021, προκειμένου οι ενδιαφερόμενοι να προσκομίσουν  την αίτηση τους μαζί με τα κατά περίπτωση απαιτούμενα δικαιολογητικά, τα οποία στην συνέχεια θα διαβιβαστούν από το σχολείο μας στις αρμόδιες υπηρεσίες προς έγκριση.

Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το σχολείο στο τηλέφωνο 2295032232.

ΦΕΚ αρ.φύλλου 455-τ.Β – 06_02_2021 – Συμμετοχή μαθητών στην εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση

Διευκρινήσεις για δικαιολόγηση απουσιών

Μπράτης Ιωάννης.