Καλή σχολική χρονιά!

ΔΙΑΦΟΡΑ

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου και το πρώτο κουδούνι των σχολείων χτύπησε και πάλι. Μια νέα, καινούρια σχολική χρονιά αρχίζει. Καινούρια όνειρα, καινούριοι στόχοι, καινούριες αγωνίες, καινούριες χαρές, καινούριες εμπειρίες περιμένουν τους πρωταγωνιστές των θρανίων. Ξεχωριστή θέση, όπως κάθε χρόνο, έχουν τα πρωτάκια μας που ανοίγουν πλέον τα φτερά τους στο “μεγάλο σχολείο”.

Το ρολόι δείχνει 9.00π.μ., το σχολείο γέμισε από τις φωνές των παιδιών, ο αγαπητός μας π. Αθανάσιος έχει έρθει και όλα είναι έτοιμα για τον καθιερωμένο Αγιασμό. Σε λίγο καταλαγιάζει ο θόρυβος κι όλα παίρνουν τη σειρά τους.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας εύχονται ολόψυχα η χρονιά αυτή να είναι δημιουργική, χαρούμενη και πάντα καλύτερη από την προηγούμενη για όλους.

Κ Α Λ Η   Χ Ρ Ο Ν Ι Α !