Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης 2022-23

Ιούν 202330

Λήψη αρχείου

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης 2022-23

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022_23

Σεπ 20229

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΔΣΧ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ 2022-23

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022_23

Εγγραφή στο Ολοήμερο τμήμα για το σχ. έτος 2022-23

Μάι 20225

Σύμφωνα με την υπ΄αριθμ Φ.6/45054/Δ1/18-4-2022 εγκύκλιο του ΥΠ.ΠΑΙ.Θ  οι γονείς που ενδιαφέρονται για την εγγραφή των μαθητών/τριών  στο ολοήμερο τμήμα για το νέο σχολικό έτος  2022-23,  πρέπει να συμπληρώσουν την επισυναπτόμενη αίτηση, αναγράφοντας όλα τα στοιχεία  του/της μαθητή/τριας καθώς και την ώρα αποχώρησης 15.00 ή 16.00, έως  και την  Παρασκευή 13 Μαΐου 2022.                                                                 Για τη λειτουργία  του ολοήμερου τμήματος είναι υποχρεωτική  η εγγραφή τουλάχιστον δέκα (10) μαθητών/τριών. Οι αιτήσεις γίνονται όλες δεκτές ανεξαιρέτως  χωρίς προϋποθέσεις και δικαιολογητικά.  Ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών/τριών μπορεί να γίνεται μετά το τέλος της 2ης ώρας του Ολοήμερου Προγράμματος (15:00’), εφόσον αναγράφεται στη δήλωση των γονέων/ κηδεμόνων.

ΑΙΤΗΣΗ ΓΟΝΕΑ-ΚΗΔΕΜΟΝΑ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΤΜΗΜΑ_

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφή στο Ολοήμερο τμήμα για το σχ. έτος 2022-23

Ευχές για το Πάσχα

Απρ 202215

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές για το Πάσχα

Ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!!

Μαρ 20221

Ο Δ/ντής  και  όλοι οι εκπαιδευτικοί, θα ήθελαν να ευχαριστήσουν το ΔΣ του  Συλλόγου  Γονέων και Κηδεμόνων, για την προσφορά του , την τήρηση των εθίμων και την στήριξή του σε όλους τους μαθητές  του σχολείου μας , τόσο την Τσικνοπέμπτη  όσο και  σήμερα πρώτη του μήνα  με τα “μαρτάκια”.

IMG 20220301 105745                        IMG 20220301 115141

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ένα μεγάλο ευχαριστώ!!!!

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχ. έτος 2022-23

Φεβ 202222

Τη σχολική χρονιά 2022-23 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι  μαθητές που γεννήθηκαν από  1-1-2016 έως και  31-12-2016.

Για την εγγραφή των  μαθητών εφαρμόζεται η ακόλουθη διαδικασία   (ΠΔ 79/2017 άρθρο 7 παρ.4, όπως  τροποποιήθηκε με  το άρθρο 44 παρ.2 του ν. 4777/2021 (ΦΕΚ 25Α/2021).

Από τις 1 έως τις 20 Μαρτίου και ώρα 13.20 μμ έως 14.00 μμ, οι γονείς/κηδεμόνες θα υποβάλλουν σχετικές αιτήσεις-υπεύθυνες δηλώσεις εγγραφής στο δημοτικό σχολείο που ανήκουν σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας, προσκομίζοντας:

1. Βεβαίωση φοίτησης από το Νηπιαγωγείο.

2. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας

(λογαριασμός ΔΕΗ ή αντίγραφο του κατατεθειμένου στην Εφορία μισθωτηρίου  κατοικίας ή υπεύθυνη δήλωση για τον τόπο διαμονής).

3. Πιστοποιητικό γέννησης επίσημα μεταφρασμένο (για τους αλλοδαπούς μαθητές).

4. ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ (Α.Δ.Υ.Μ) , συμπληρωμένο από τον Παιδίατρο.

5. Βιβλιάριο υγείας παιδιού (Β.Υ.Π) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια και είναι ενταγμένα στο Εθνικό                          Πρόγραμμα Εμβολιασμών.

6. ΑΙΤΗΣΗ –ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ Α΄ ΤΑΞΗ, συμπληρώνεται στο σχολείο εγγραφής .

7. Σε περίπτωση δικαστικής απόφασης για την επιμέλεια του παιδιού  προσκομίζεται το αντίστοιχο δικαιολογητικό.

8. Στην περίπτωση μαθητών με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες οι γονείς/κηδεμόνες συνυποβάλλουν γνωμάτευση από Κ.Ε.Δ.Α.Σ.Υ ή δημόσιο ιατροπαιδαγωγικό κέντρο ή άλλη δημόσια αρμόδια υπηρεσία, χωρίς αυτή να αποτελεί προϋπόθεση εγγραφής.

Αιτήσεις εγγραφής μπορούν να υποβάλλουν και γονείς που διαμένουν εκτός σχολικής περιφέρειας, εφόσον στο σχολείο φοιτούν ήδη αδέλφια του προς εγγραφή μαθητή.

Επισημαίνεται ότι οι γονείς κατά την προσέλευση στο σχολείο θα τηρούν όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ Α ΤΑΞΗ 2022-23 ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το σχ. έτος 2022-23

Ευχές για τα Χριστούγεννα

Δεκ 202123

ΕΥΧΕΤΗΡΙΑ ΚΑΡΤΑ 2021_22

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ευχές για τα Χριστούγεννα

Αποτελέσματα έρευνας των μαθητών της Δ΄ τάξης για το εργαστήριο δεξιοτήτων.

Δεκ 202120

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΚΡΑΝΟΥΣ ΩΣ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗ Δ ΤΑΞΗ

από κάτω από: ΑΛΛΟ | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αποτελέσματα έρευνας των μαθητών της Δ΄ τάξης για το εργαστήριο δεξιοτήτων.

Συγκέντρωση τροφίμων για το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ζακύνθου

Δεκ 202120

Μια μοναδική κίνηση αγάπης, αλληλεγγύης και προσφοράς αποτελεί η πρωτοβουλία συγκέντρωσης τροφίμων με βασικά είδη  από τους μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Μουζακίου για την κάλυψη των αναγκών των ωφελούμενων του  Kοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Ζακύνθου.

Ευχαριστούμε τους γονείς και φυσικά τους μαθητές.

2    4   1

Εφαρμογή δράσης προληπτικού ελέγχου σε παιδιά

Νοέ 202129

ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΠΡΟΛΗΤΙΚΟΥ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ