Μάι 202329

Εκδρομή της Δ’ τάξης στην Καλαμάτα! Αρχικά, ανεβήκαμε στο λόφο για να θαυμάσουμε το πανέμορφο κάστρο το οποίο στο εσωτερικό του περιελάμβανε οχυρωμένη πόλη και ερείπια ναού.Μετα, στάση για ξεκούραση στο αρχαίο θέατρο που βρίσκεται στους πρόποδες του κάστρου στο οποίο γίνονται πολλές παραστάσεις κ συναυλίες .Στη συνέχεια,ακολούθησε επίσκεψη στο Στρατιωτικό μουσείο όπου ο ξεναγός μας παρουσίασε τη νεότερη ελληνική ιστορία απ’την Επανάσταση του 1821 έως σήμερα.Απολαυσαμε το πλούσιο φωτογραφικό υλικό, τα εκθέματα των στολών κ των όπλων . Τη μεγαλύτερη εντύπωση μας έκαναν το άρμα, το τεθωρακισμένο κ το αεροσκάφος!!! Επόμενη στάση σένα πανέμορφο εστιατόριο με θέα το λιμάνι. Μετά το φαγητό,ήταν ώρα για παγωτό κ βόλτα! Τέλος… επιστροφή στο σπίτι!

από κάτω από: Γενικά| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο