Τελετή λήξης σχολικής χρονιάς 2021-2022

Το απόγευμα της 14ης Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Οινουσσών η τελετή λήξης της σχολικής χρονιάς παρουσία όλων των μαθητών/τριών μας και των γονέων τους. Τα παιδιά διασκέδασαν με την ψυχή τους συμμετέχοντας σε αθλοπαιδείες μαζί με τους εκπαιδευτικούς και τους συγγενείς τους , ενώ τραγούδησαν με τη συνοδεία ακορντεόν που έπαιξε η νηπιαγωγός μας κα Λία Τομπαζιάδη. Ακολούθησε η τελετή αποφοίτησης της ΣΤ΄ Δημοτικού στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας, σε ένα πολύ συγκινητικό κλίμα. Οι μαθητές/τριες διάβασαν κείμενα που έγραψαν οι ίδιοι για τη φοίτησή τους στο δημοτικό, άκουσαν τον αποχαιρετισμό της δασκάλας τους, παρέλαβαν τα απολυτήρια και τα δώρα τους, ενώ τους περίμενε και μια ωραία έκπληξη: Να δουν ξανά, έστω και εξ αποστάσεως, όλους τους δασκάλους τους από την Α΄ έως τη ΣΤ΄ Δημοτικού και να λάβουν τις ευχές τους! Ευχόμαστε στους μαθητές/τριές μας καλή σταδιοδρομία στο Γυμνάσιο και καλό καλοκαίρι με υγεία και ξεγνοιασιά σε όλους!

13 12   4 3. 1 10 2 7 8. 11   6  14