«Αγιασμός Σχολείου για τη νέα σχολική χρονιά»

Με τα παιδικά χαμόγελα να κυριαρχούν, πραγματοποιήθηκε σήμερα ο αγιασμός στο Δημοτικό Σχολείο Νέων Βρασνών για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς από τον εφημέριο της ενορίας μας, πατέρα Δημήτριο.
Μετά την τελετή του Αγιασμού ο ιερέας μας έδωσε τις καλές συμβουλές του σε μαθητές, γονείς και δασκάλους και ευχήθηκε σε όλους καλή σχολική χρονιά.
Στη συνέχεια ο Διευθυντής του σχολείου κ. Κυπαρίσσης Σωκράτης σε σύντομο χαιρετισμό καλωσόρισε τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου και ιδιαίτερα τους μαθητές της Α΄ τάξης και τόνισε την ανάγκη και τη σημασία της συνεργασίας μεταξύ όλων των φορέων της σχολικής κοινότητας.
Επίσης σύντομο χαιρετισμό απεύθυνε η αντιδήμαρχος του Δήμου Βόλβης κ. Στέλλα Σαλέπη.
Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές πέρασαν στις τάξεις τους με τη συνοδεία των δασκάλων τους όπου παρέλαβαν τα βιβλία τους και αποχώρησαν με τους γονείς τους.
Καλή σχολική χρονιά σ’ όλη την εκπαιδευτική κοινότητα!!!