«Χαμόγελα και Ευχές – Έγινε ο Αγιασμός του Σχολείου μας»

Το σχολείο μας υποδέχθηκε τα χαρούμενα και χαμογελαστά πρόσωπα γονιών και μαθητών. Όπως κάθε χρόνο η σχολική χρονιά μας ξεκίνησε με τον καθιερωμένο Αγιασμό, που τελέστηκε από τον ιερέα της ενορίας μας πατέρα Αθανάσιο.
Μετά την τελετή του Αγιασμού ο ιερέας μας έδωσε τις καλές συμβουλές του σε μαθητές, γονείς και δασκάλους και ευχήθηκε σε όλους καλή σχολική χρονιά.
Στη συνέχεια ο Διευθυντής του σχολείου σε σύντομο χαιρετισμό καλωσόρισε τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου και ιδιαίτερα τους μαθητές της Α΄ τάξης και τόνισε την ανάγκη και τη σημασία της συνεργασίας μεταξύ όλων των φορέων της σχολικής κοινότητας.
Επίσης σύντομο χαιρετισμό απεύθυνε η νέα πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Βόλβης κ. Κυριακή Τσουραλάκη
Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές πέρασαν στις τάξεις τους με τη συνοδεία των δασκάλων τους όπου παρέλαβαν τα βιβλία τους και αποχώρησαν με τους γονείς τους.

Καλή σχολική χρονιά σ’ όλη την εκπαιδευτική κοινότητα!!!