“Εκπαιδευτική επίσκεψη στο στρατόπεδο Αντιστράτηγου Κατσάνη Γεώργιου στη Ρεντίνα”

Στα πλαίσια του εορτασμού της 28η Οκτωβρίου, το σχολείο μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο στρατόπεδο Αντιστράτηγου Κατσάνη Γεώργιου στη Ρεντίνα.
Στο χώρο αυτό, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί, τύχαμε ιδιαίτερα θερμής υποδοχής και φιλοξενίας από όλα τα στελέχη του στρατοπέδου.
Μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαμε την τύχη να παρακολουθήσουμε μια εντυπωσιακή επίδειξη ικανοτήτων των στελεχών των ειδικών δυνάμεων, ζώντας μια ιδιαίτερη για όλους βιωματική εμπειρία.
Μετά την επίδειξη αυτή ακολούθησε, στην αίθουσα υποδοχής του στρατοπέδου, κέρασμα από τη διοίκηση του στρατοπέδου στους μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, παρακολουθώντας ταυτόχρονα μία ενημέρωση για την ιστορία και τις εγκαταστάσεις με οπτικοακουστικό υλικό.
Η σχολική κοινότητα αισθανόμενη την ανάγκη ευχαριστεί:
Την 1η ΤΑΞΚΔ-ΑΛ, την Δ΄ΜΚ/Δ & το ΚΕΑΠ, που σε μία δύσκολη συγκυρία (προετοιμασία παρέλασης), ανταποκρίθηκαν πολύ φιλόξενα, αποδεικνύοντας έμπρακτα τη θέληση για συνεργασία των θεσμών των Ενόπλων Δυνάμεων και του Σχολείου.
Ευχαριστούμε θερμά.

Κατηγορίες: Αρχική, Επισκέψεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.