“Πρόγραμμα ενεργειών σωστής εκπαίδευσης- υγιεινής διατροφής στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας”

Την Πέμπτη 26-01-2017, στα πλαίσια του «Προγράμματος ενεργειών σωστής εκπαίδευσης – υγιεινής διατροφής στα Δημοτικά σχολεία της χώρας – Διανομή φρούτων στους μαθητές», έγινε ενημέρωση των μαθητών-τριών του Σχολείου μας, από Διατροφολόγο για τα οφέλη της καθημερινής κατανάλωσης φρούτων και κατ’ επέκταση την αλλαγή διατροφικών συνηθειών, με στόχο την υιοθέτηση της υγιεινής διατροφής. Επίσης διανεμήθηκαν δωρεάν μπανάνες στους μαθητές-τριες, έπειτα από έγγραφη συγκατάθεση των γονέων τους, σύμφωνα με το υπ’ αριθμ. Φ.14/1638/144520/Δ1/08-09-2016 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. .

Διανομή_φρούτων_1Διανομή_φρούτων_2Διανομή_φρούτων_3Διανομή_φρούτων_4Διανομή_φρούτων_5Διανομή_φρούτων_6Διανομή_φρούτων_7Διανομή_φρούτων_8