“Τελέστηκε ο Αγιασμός στο σχολείο μας”

Από τον Αιδεσιμότατο Θεοδωρούδη Αθανάσιο, πραγματοποιήθηκε ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά στο Δημοτικό Σχολείο Νέων Βρασνών.
Εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές παρακολούθησαν την τελετή ελπίζοντας η νέα σχολική χρονιά που ξεκινά να είναι ελπιδοφόρα και δημιουργική. Την δική τους τιμητική είχαν οι μικροί μαθητές της πρώτης δημοτικού που για πρώτη φορά πέρασαν την είσοδο του σχολείου και ξεκινούν έναν μακρύ αγώνα για την απόκτηση της μάθησης.
Με τις ευχές βέβαια όλων, ελπίζουμε τα μαθητικά τους χρόνια να είναι καλά, όπως και των άλλων παιδιών που είναι μεγαλύτερα και δίνουν και αυτά το δικό τους αγώνα.
Καλή σχολική χρονιά σ’ όλη την εκπαιδευτική κοινότητα!!!Αγιασμός_1Αγιασμός_2Αγιασμός_3Αγιασμός_4Αγιασμός_6Αγιασμός_8Αγιασμός_9Αγιασμός_10Αγιασμός_11Αγιασμός_12Αγιασμός_13Αγιασμός_14