Αυτό το τριήμερο, οι τσάντες μας… έμειναν στο Σχολείο!!!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας πήρε μια απόφαση για το τριήμερο της Αποκριάς…
Οι δάσκαλοι δεν ανέθεσαν καμιά εργασία στους μαθητές για το τριήμερο της Αποκριάς και τους παρότρυναν να αφήσουν τις τσάντες τους στο σχολείο. Αντί για εργασίες, γραψίματα, τους πρότειναν αυτό το τριήμερο να κλείσουν υπολογιστές και τηλεοράσεις, να παίξουν με φίλους και να παρακολουθήσουν τις εκδηλώσεις που έχουν προγραμματιστεί. Ενδεικτικά αναφέρουμε την εκδήλωση του Δήμου Βόλβης το Σάββατο στο Αμφιθέατρο του Σταυρού, την εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Ασπροβάλτας στο Κλειστό Γυμναστήριο Ασπροβάλτας, την παρέλαση του καρνάβαλου την Κυριακή στον Σταυρό και φυσικά τις εκδηλώσεις των Πολιτιστικών Συλλόγων Βρασνών και Νέων Βρασνών με το πέταγμα του χαρταετού και τα παραδοσιακά κούλουμα την Καθαρά Δευτέρα.
Τα παιδιά, όπως και όλοι μας , έχουν δικαίωμα στην ξεκούραση και στην ψυχαγωγία, ειδικά τέτοιες μέρες.
Καλή ξεκούραση, καλή Σαρακοστή και με το καλό να συναντήσουμε την Τρίτη τις τσάντες μας!!!

Κατηγορίες: Αρχική, Νέα. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.