Εγγραφές Α΄τάξης σχολ. έτους: 2019-2020

Ανακοίνωση για εγγραφές
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2019-2020 θα πραγματοποιηθούν από 6 έως και 20 Μαΐου 2019. Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2019-2020 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2013 έως 31-12-2013. Στο Σχολείο μας εγγράφονται οι μαθητές & οι μαθήτριες που χωροταξικά ανήκουν : στη Ν. Τίρυνθα, στην περιοχή Αγίας Κυριακής, στην περιοχή Δροσιάς Άριας και στα Μπουνέικα.
Μπορείτε να προσέρχεστε καθημερινά στο γραφείο του Δημοτικού Σχολείου Νέας Τίρυνθας από τις 8.30 π.μ. έως τις 13.00 μ.μ. προκειμένου να εγγράψετε το παιδί σας.
Απαραίτητα δικαιολογητικά:
1) Αίτηση του γονέα. (Δίδεται στο σχολείο)
2) Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
3) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή(Δίδεται στο σχολείο)
4) Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Φωτοτυπία της 1ης σελίδας του Ε1 της φορολογικής δήλωσης των γονέων, όπου αναφέρεται η διεύθυνση κατοικίας)
5) Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Η Διευθύντρια του σχολείου
ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ