ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Σας ενημερώνουμε για τις εκδηλώσεις και δράσεις του Σχολείου μας για τον μήνα Δεκέμβριο.

Την Τετάρτη 18/12/2019 οι μαθητές του Σχολείου μας θα παρακολουθήσουν τη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό του Αγίου Σώστη.

Την Παρασκευή 20/12/2019 σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων θα προβληθεί χριστουγεννιάτικη κινηματογραφική ταινία στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Την ίδια μέρα και ώρα 13.20 θα δοθούν στους μαθητές των Γ΄,Δ΄,Ε΄ και ΣΤ΄ Τάξεων οι Έλεγχοι Προόδου Α΄Τριμήνου και θα γίνει ενημέρωση στους γονείς των μαθητών της Β΄Τάξης. Οι γονείς της Α΄Τάξης θα ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους, μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων, από τη δασκάλα της Τάξης κ. Ασημακοπούλου Βασιλική.

Τη Δευτέρα 23/12/2019 οι μαθητές θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση  “Ο Τσάρος με την μακριά γενειάδα” στο θέατρο “Κιβωτός”.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας εύχονται

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ