Ο Αρλεκίνος και τα μαγικά καπέλα

Ένας φτωχός κατεργάρης Αρλεκίνος βρέθηκε σήμερα στο σχολείο μας… Η κοιλιά του ήταν άδεια και η Κολομπίνα του ζητούσε επίμονα να βγάλει τις πολυπόθητες άδειες γάμου. Σκέφτηκε λοιπόν ο πανούργος να πουλήσει “μαγικά καπέλα” υποσχόμενος στον Πανταλόνε και τον Καπιτάνο νεότητα και ομορφιά. Σύμμαχος στην σκανταλιά είναι ο Ντοτόρε που τον βοηθάει να πείσει τους πελάτες του πως δείχνουν νεότεροι και ομορφότεροι!

Την αυτοσχέδια αυτή παράσταση παρουσίασαν οι μαθητές της Γ΄ – Δ΄ με την καθοδήγηση και βοήθεια της κ. Αρβανίτη Φωτεινής, δασκάλα θεατρικής αγωγής. Την ευχαριστούμε θερμά για το θέαμα που μαθητές και δάσκαλοι παρακολουθήσαμε με μεγάλο ενδιαφέρον και ενθουσιασμό!

Ο Αρλεκίνος προσπαθεί να πουλήσει τα καπέλα

Η Κολομπίνα περιμένει τις άδειες γάμου

Ο Ντοτόρε, συνεργός του Αρλεκίνου, εξετάζει τον Παντελόνε και τον Καπιτάνο

Ο Ντοτόρε, συνεργός του Αρλεκίνου, εξετάζει τον Πανταλόνε και τον Καπιτάνο

Οι μικροί μας ηθοποιοί

Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.