Το καλωσόρισμα της Άννας Κορακάκη στο Δημoτικό Σχολείο Αδριανής- Νικηφόρου

Την Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2019 η χρυσή Ολυμπιονίκης Άννα Κορακάκη επισκέφτηκε το Δημοτικό Σχολείο Αδριανής –Νικηφόρου  στη Δράμα.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Αδριανής στις 11:00 π.μ.

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Respect»-Σεβασμός, αποδοχή της διαφορετικότητας, οι μαθητές/τριες των Γ΄ και Δ΄ τάξεων σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Τριανταφυλλίδη Τριαντάφυλλο, τους/τις εκπαιδευτικούς του σχολείου και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων διοργάνωσαν την εξαιρετική αυτή εκδήλωση. Η κ.Κορακάκη συνομίλησε με τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου, βγήκε φωτογραφίες και μοίρασε αυτόγραφα. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους η Δήμαρχος του Παρανεστίου κα. Σωτηριάδου και ο Διευθυντής Εκπαίδευσης του Ν. Δράμας κ. Σαλπιγγίδης.

Η Άννα Κορακάκη με το ήθος της και την επίμονη προσπάθειά της αποτελεί φωτεινό παράδειγμα για εμάς τους μαθητές/τριες αλλά και για όσους έχουν όνειρα, στόχους και δεν τα εγκαταλείπουν.

Την ευχαριστούμε πολύ !

Η συγγραφική ομάδα