Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2017

Είχε απ’ όλα!

Μια διασκεδαστική και ευχάριστη γιορτή όπου οι μαθητές με πολύ κέφι και και μεράκι έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους στους ρόλους που υποδύθηκαν.

Και οι ρόλοι; Καλικαντζαράκια, δέντρα που χορεύουν, Αϊ Βασίληδες που βγαίνουν στην σύνταξη, άλλοι που προσπαθούν να προσληφθούν, ξωτικά, τάρανδοι, μπαμπάδες δύσπιστοι, μαμάδες να μαγειρεύουν, ζαβολιάρικα παιδιά, δημοσιογράφοι, ρεπόρτερ, άγγελοι…..  Είχε απ’ όλα! Φυσικά δεν έλειπαν κουραμπιέδες, μελομακάρονα, γλυκά. Η γιορτή πλαισιωμένη με ευχάριστη μουσική και διάθεση γιορτινή.

Επίσης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ολοκλήρωσε το εορταστικό κλίμα με τα εδέσματα που πρόσφερε σε όλους τους παρευρισκόμενους. Οι μαθητές όμως ένιωσαν ιδιαίτερη χαρά και ευχαρίστηση όταν δέχθηκαν τα δώρα (για τα οποία μερίμνησε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων) από τον Αϊ- Βασίλη.

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσους εργάστηκαν για την ολοκλήρωση αυτής της γιορτής αλλά και όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους!

Ακολουθεί πλούσιο φωτογραφικό υλικό…