Ενημέρωση από την Τροχαία Δράμας για θέματα οδικής ασφάλειας

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές  των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων του σχολικού κτιρίου Νικηφόρου ευχαριστούμε θερμά την Τροχαία Δράμας για την άμεση ανταπόκριση τους στο αίτημά  της σχολικής μας μονάδας για ενημέρωση των μαθητών μας σε θέματα ορθής οδικής συμπεριφοράς και εκπαίδευσης της Σχολικής Τροχονόμου κας Γεωργιάδου Μαρίας. Ιδιαίτερα ευχαριστούμε την αστυνομικό κ. Ειρήνη Ανδρεάδου και τον αστυνομικό κ. Θεόδωρο Πούλιο που επισκέφθηκαν το σχολείο μας την Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019 και προσέγγισαν τους μικρούς μας μαθητές με εξαιρετικό τρόπο ενημερώνοντας και ευαισθητοποιώντας τους σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής και οδικής ασφάλειας. Ακολούθησε μια ξενάγηση στο ανακριτικό όχημα της Τροχαίας και υποδειγματική πορεία των μαθητών από το σχολείο προς τη στάση του λεωφορείου με συνοδεία των αστυνομικών και της σχολικής τροχονόμου. Τους ευχαριστούμε και πάλι και ελπίζουμε στη συνέχιση της συνεργασίας!