Η δράση Kids save lives στο σχολείο μας!

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε, ότι την Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου 2019 από τις 8:15 -13:15 οι μαθητές των Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄ τάξεων θα παρακολουθήσουν την επιμορφωτική δράση «Kids save lives – Τα παιδιά σώζουν ζωές» στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων στο Νικηφόρο. Το εγκεκριμένο πρόγραμμα από το ΙΕΠ/ΥΠΠΕΘ στοχεύει στην εκπαίδευση μαθητών σχολικής ηλικίας και εκπαιδευτικών στην Καρδιοαναπνευστική Αναζωογόνηση  (ΚΑΡΠΑ) και στην παροχή πρώτων βοηθειών από ειδικούς εθελοντές εκπαιδευτές του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Αναζωογόνησης (ΕRC).

Σας  προσκαλούμε να συμμετέχετε στην παραπάνω δράση και θα χαρούμε να επιμορφωθούμε όλοι μαζί!

Τα έξοδα της επιμορφωτικής δράσης έχουν καλυφθεί εξ΄ολοκλήρου για το σχολείο μας από το εκκλησιαστικό συμβούλιο του Ιερού Ναού Αγίου Νικολάου Αδριανής. Τους ευχαριστούμε πολύ!