Η “Φλόγα της Αγάπης” φώτισε το σχολείο μας!

Οι μαθητές του σχολείου μας συνοδευόμενοι από εκπαιδευτικούς είχαν τη χαρά και την τιμή να συμμετέχουν στη λαμπαδηδρομία που οργάνωσε ο Δήμος Δράμας σε συνεργασία με τη Διεθνή Ένωση Αστυνομικών Τ.Δ. Δράμας και το Κέντρο Πρόληψης Εξαρτήσεων ως συμμετέχοντες στην 16η  λαμπαδηδρομία συλλόγων και φορέων εθελοντών  Αιμοδοτών της Π.Ο.Σ.Ε.Α.. Η υποδοχή της “Φλόγας της Αγάπης” πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 13- 9-2017 στην κεντρική πλατεία της Δράμας.

Το σχολείο μας συμμετείχε στην λαμπαδηδρομία με στόχο την ευαισθητοποίηση της τοπικής κοινωνίας και την προσέλκυση νέων εθελοντών αιμοδοτών ώστε α αυξηθούν τα αποθέματα αίματος στη χώρα μας.

Η φλόγα φώτισε τους μικρούς μαθητές μας! Ευχόμαστε να φωτίσει και τα μέλη της τοπικής κοινωνίας μας ώστε ο ο καθένας να προσφέρει εθελοντικά ό,τι μπορεί.