Τσικνοπέμπτη 2018

Ο εορτασμός της Τσικνοπέμπτης έχει πλέον καθιερωθεί στο σχολείο της Αδριανής-Νικηφόρου όπως και σε πολλά άλλα σχολεία της χώρας.

Οι μαθητές αφιέρωσαν το πρώτο τρίωρο στις δράσεις για την ημέρα ασφαλούς διαδικτύου και στη συνέχεια ακολούθησαν εορταστικές εκδηλώσεις. Υπό την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού Φυσικής Αγωγής οι μαθητές συμμετείχαν σε οργανωμένες ψυχοκινητικές δραστηριότητες και στη συνέχεια παρουσίασαν διάφορους παραδοσιακούς χορούς.

Ο σύλλογος γονέων από το πρωί ξεκίνησε τις προετοιμασίες του “τσικνίσματος”. Πρόσφερε σε όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς ψητά και χυμούς.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους εμπλεκόμενους στην όμορφη αυτή εκδήλωση. Ιδιαίτερα ευχαριστούμε τους γονείς εκείνους που εργάστηκαν κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες για να προσφέρουν σε όλους τους μαθητές του σχολείου.