Αγιασμός- Έναρξη σχολικού έτους

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου τελέστηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός στις εγκαταστάσεις των σχολικών κτιρίων του Δημοτικού Σχολείου Αδριανής – Νικηφόρου.

Στις τελετές που τελέστηκαν κατά σειρά, στο σχολείο της Αδριανής και κατόπιν στο σχολείο του Νικηφόρου, παραβρέθηκαν εκτός από τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, πολλοί γονείς καθώς και εκπρόσωπος του Δήμου. Ευχές απεύθυναν ο ιερέας, η διευθύντρια και η εκπρόσωπος του Δήμου. Κατόπιν οι μαθητές εισήλθαν στις τάξεις τους όπου γνώρισαν τους δασκάλους τους και παρέλαβαν τα βιβλία τους. Από την επόμενη μέρα τέθηκε σε πλήρη εφαρμογή το πρόγραμμα του σχολείου.

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους γονείς και κηδεμόνες που τίμησαν με την παρουσία τους την τελετή έναρξης του σχολικού έτους.

IMG_1466 IMG_1467 IMG_1468 IMG_1470 IMG_1471 IMG_1473 IMG_1474 IMG_1475