Καλώς ήρθατε στο ιστολόγιό μας!

H εξέλιξη της τεχνολογίας των πληροφοριών και της επικοινωνίας έχει προσδώσει άλλες διαστάσεις στον χρόνο και στον χώρο επιφέροντας πραγματική επανάσταση στην πληροφόρηση και στην επικοινωνία. Το σχολείο, ως κοινωνικός θεσμός, οφείλει να παρακολουθεί τα νέα δεδομένα και τις εξελίξεις ανταποκρινόμενο σ’αυτές. Μέσα από τους διαδικτυακούς τόπους, όπου παρουσιάζονται οι δράσεις, οι πρωτοβουλίες των σχολείων, τα προγράμματα και οι καινοτομίες διαχέονται ιδέες, καλές πρακτικές και γενικότερα η γνώση και η εμπειρία. Ταυτόχρονα δίνεται η δυνατότητα της άμεσης ενημέρωσης και επικοινωνίας με τους γονείς, την τοπική και ευρύτερη κοινωνία αλλά και με όλη την εκπαιδευτική κοινότητα. Σας καλωσορίζουμε στο ιστολόγιο του Δημοτικού Σχολείου Νέας Φιλαδέλφειας Θεσσαλονίκης!

Χρήστος Καγιάννης