Εκπαιδευτική επίσκεψη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Μακεδονικού (2019-20)

Συγγραφέας: 3ο 12/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ | Κατηγορία Επισκέψεις | , στις 23-10-2019

Οι ηλιόλουστες μέρες συνεχίζονται και οι μαθητές του 3ου Δημοτικού Νεάπολης επισκέφτηκαν σήμερα τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Μακεδονικού. Εκεί συμμετείχαν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις, έπαιξαν ποδόσφαιρο, ομαδικά παιχνίδια προσαρμοσμένα για κάθε ηλικία και χόρεψαν zumba! Η επίσκεψη ήταν προγραμματισμένη από τις αρχές Σεπτεμβρίου, σε συνέχεια του εορτασμού της Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και πραγματοποιήθηκε για να έρθουν όλα τα παιδιά του σχολείου συνολικά και οργανωμένα σε επαφή με αθλήματα και αθλητικές δραστηριότητες. Να ευχαριστήσουμε το προσωπικό των Rangers για την φιλοξενία και τον άψογο επαγγελματισμό τους.