Έλευση Ψυχολόγου στο σχολείο μας

Συγγραφέας: 3ο 12/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 11-01-2021

Σας ενημερώνουμε ότι κάθε Δευτέρα τις ώρες 8:15 π.μ. έως 12:30 μ.μ. στο σχολείο μας θα βρίσκεται ψυχολόγος.
Στόχος είναι η ενημέρωση, η συμβουλευτική, η ψυχοκοινωνική υποστήριξη και η ενδυνάμωση της σχολικής  κοινότητας, των παιδιών, των εκπαιδευτικών αλλά και των γονέων, ώστε να αποκτήσουν εκείνες τις δεξιότητες που απαιτούνται για να διαχειριστούν αποτελεσματικά κρίσιμες και απρόβλεπτες καταστάσεις όπως η πανδημία Covid 19, με απώτερο στόχο τη διαφύλαξη της δημόσιας υγείας, την προστασία των μαθητών/τριών και των οικογενειών τους, καθώς και της σχολικής κοινότητας.
Όποιος/α κηδεμόνας ενδιαφέρεται, μπορεί να επικοινωνήσει με το σχολείο στο τηλέφωνο 2310 511675.
Οι συναντήσεις γίνονται κατόπιν ραντεβού.
Κωνσταντοπούλου Δήμητρα – Ψυχολόγος