Τη Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024 ήρθαν στη σχολική μας μονάδα μέλη της Actοίδα Κοιν.Σ.Επ. για μια εκπαιδευτική δράση με τίτλο “Ας μιλήσουμε για την αναπηρία” στα τμήματα Στ1 και Στ2. Αρχικά, η δράση ξεκίνησε με μία άσκηση γνωριμίας, έτσι ώστε να σπάσει ο πάγος. Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε μία παρουσίαση σε μορφή power point με θέμα την αναπηρία και μία μικρή αναφορά για τις δράσεις της Actοίδα Κοιν.Σ.Επ. Τέλος, η δράση ολοκληρώθηκε με μία βιωματική άσκηση στην οποία συμμετείχαν οι μαθητές.
Ευχαριστούμε πολύ την κ. Κορίνα Γκουτσίδου, κοινωνική λειτουργό & πρόεδρο της Actοίδα Κοιν.Σ.Επ.