Εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού (από 01 έως 20 Μαρτίου 2022)

Ανακοινώσεις - Νέα

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ

1.Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο

Εθνικό Πρόγραμμα  Εμβολιασμών.

1. Αποδεικτικό στοιχείο (απόδειξη από λογαριασμό ΔΕΗ,ΟΤΕ, κλπ)από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
  2. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (δίνεται από τη Δ/ντρια του δ.σχολείου και αφού συμπληρωθεί, επιστρέφεται).
  3. Αίτηση γονέα (δίνεται από τη Δ/ντρια του δ.σχολείου και αφού συμπληρωθεί, επιστρέφεται).

5.Αίτηση –εφόσον το επιθυμεί- για φοίτηση στο Ολοήμερο (δίνεται από τη Δ/ντρια του δημ.σχολείου και αφού συμπληρωθεί, επιστρέφεται).

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας ( γίνεται αυτόματα η λήψη του μέσω πληροφοριακού συστήματος – myschool).
  2. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.(παραδίδεται από την Προϊστάμενη του Νηπιαγωγείου στη Δ/ντρια του δημ. σχολείου).

ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ : 20 MARTIOY 2022

ΩΡΕΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ : 9:30- 13:15

ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ, ΧΤΥΠΗΣΤΕ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΟΡΤΑ ΕΙΣΟΔΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.