Εγγραφές μαθητών στην Α΄τάξη για το σχολικό έτος 2020-21

Ανακοινώσεις - Νέα

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχ. έτος 2020-21 θα πραγματοποιηθούν από 15-29 Μαΐου. Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄τάξη του δημοτικού σχολείου είναι τα εξής:

1.Επίδειξη του βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού.

2.Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή.

3.Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση του μαθητή (λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, κλπ.)

4.Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου & Πιστοποιητικό φοίτησης Νηπιαγωγείου.

5.Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.

Όποιος γονέας επιθυμεί να γράψει το τέκνο του στο ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, θα συμπληρώσει την αίτηση που θα βρείτε στους  παρακάτω συνδέσμους.

Λόγω των έκτακτων μέτρων για τον  κορωνοιό,  οι γονείς που θέλουν να κάνουν εγγραφή των τέκνων τους, θα εισέρχονται , μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τη Δ/ντρια του σχολείου, σε  καθορισμένη ώρα στο χώρο του σχολείου με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Το σχολείο θα είναι ανοιχτό  καθημερινά, από 9.30 π.μ  -12.30 μ.μ

Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε έγγραφα που αφού συμπληρώσετε θα τα καταθέσετε στη διεύθυνση του σχολείου.

ΔΗΜΟΤΙΚΟ-ΑΙΤΗΣΗ